Logo UOO

  Podcast Neumlčaní: Marta Bočeková upozornila na hospodárenie Katolíckej univerzity

  logo podcastu Neumlčaní

  Marta Bočeková ako kontrolórka Katolíckej univerzity v Ružomberku v roku 2012 prišla na viaceré pochybenia pri hospodárení univerzity. Keď svoje zistenia spísala do oficiálnej správy, akademický senát sa snažil najskôr odvolať rektora Tadeusza Zasepu, ktorý nariadil kontrolu. Keď sa nakoniec rozhodol sám rezignovať, ďalším terčom útokov sa stala pani Bočeková.

   

  Dovtedy chválená pracovníčka sa zrazu stala nepohodlnou. „Bola to zaujímavá situácia. Nastúpil nový pán rektor a keď sme sa prvýkrát spolu stretli, podpisoval mi dovolenkový lístok, veľmi pekne sa o mne vyjadroval. Dával mi nádej, že si určite nájdem prácu aj v jeho tíme a že so mnou bude rád ďalej spolupracovať. Tento názor zmenil po dvoch týždňoch, keď som sa vrátila z dovolenky,“ spomína bývalá kontrolórka.

   

  V najnovšej epizóde podcastu Neumlčaní opisuje Bočeková nielen zistenia, ktoré ju stáli miesto, ale tiež, ako sa zachovalo okolie aj jej najbližší, keď sa rozhodla s Katolíckou univerzitou v Ružomberku súdiť o neplatnosť výpovede.

   

  Vypočujte si podcast Neumlčaní, ktorý pre vás pripravuje Úrad na ochranu oznamovateľov v produkcii denníka SME. Každý prvý štvrtok v mesiaci sa v ňom zhovárame so slovenskými whistleblowermi. Teda s ľuďmi, ktorí odhalili korupciu, podvody či iné porušovanie zákonov v práci a rozhodli sa to oznámiť. A vďaka tomu ochránili verejný záujem.

   

  Podobné články